aylik yemek listesi aylik e-bulten salincak haberler galeri Salincak oyunlarımız ziyaretci defteri etkinliklerimiz Salincak Anaokulu Facebook iletisim Pek Satranç Pek Koleji

1. PEK Okulları ne zamandır faaliyettedir?

PEK okulları 1987 yılından beri eğitim sektöründe aralıksız devam eden Salıncak Anaokulları’nın devamı bir eğitim kurumudur.


2. PEK Okulları’nın kurucusu kimdir?

Anaokullarımızın kurucusu kendisi de bir anaokulu öğretmeni olan Serpil Çetin’dir. 30 seneyi aşkın eğitim sektöründe başarılı çalışmalara imza atmaktadır.  

İlkokulumuzun kurucusu ise ailenin ikici kuşak temsilcisi Atifet Pekcan Poyraz’dır. Kendisi Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden lisans derecesini almıştır. Üniversite yıllarında verdiği özel dersler ile eğitim sektörüne adım atan Atifet Pekcan Poyraz’ın 10 yıllık finansman ve yönetim deneyimi bulunmaktadır.


3. PEK Okulları MEB onaylı mıdır?

Evet.


4. Okul ücretleriniz dışında ekstra bir ücret ödememiz gerekir mi?

Eğitim ücretlerimize KDV dahildir. Aynı zamanda yemek ve branş dersler için ekstra ücret talep edilmez. Yıllık bir defa kırtasiye ücreti talep edilir. Kırtasiye ücretlerimiz her sene yönetim kurulunda alınan kararla belirlenir ve velilerimize duyurulur.


5. Kardeş indirimi uygulanıyor mu?

Evet, kayıt olan kardeş için eğitim ücreti üzerinden %10 oranında indirim uygulanmaktadır.


6. Okul nerede bulunmaktadır?

Okullarımız Libadiye Caddesi’nde bulunmaktadır. Ayrıntılı adres ve krokiye iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


7. Okul başlangıç ve bitiş saatleri nelerdir?

Okullarımız sabah 07:00 – 19:00 arası açık bulunmaktadır. Eğitim saatlerimiz 09:00-17:00 arasıdır.


8. Öğrencilerinize ulaşım imkanı sunuyor musunuz?

Evet. Okulumuzun anlaşmalı olduğu servis şirketi ulaşım konusunda destek vermektedir.


9. Sınıflar kaç kişiliktir?

Sınıf mevcudumuz yaş gruplarına göre 14 ile 18 kişi arasında değişiklik göstermektedir. Hazırlık grubumuz dışındaki gruplarda maksimum 15 öğrenci kabul ederken, kreş grubumuzda maksimum 12 öğrenci kabul etmekteyiz.


10. Okul forması var mı?

Anaokulu öğrencilerimiz için kıyafet zorunluluğumuz yoktur. Öğrencilerimiz kendilerini rahat hissettikleri kıyafetlerle okulumuza gelebilmektedir. Özel gün ve geziler ile drama dersinin olduğu günler okul eşofmanı giyme zorunluluğumuz vardır.

 

11. Okulunuzda ilk yardım eğitimi almış eğitmenleriniz var mı?

Evet. Tüm eğitim & öğretim kadromuz yeni eğitim dönemi başlangıcında ilk yardım eğitimi alırlar.


12. PEK Okulları’nın eğitimi tamamen İngilizce mi?

Okullarımızda tam zamanlı İngilizce öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin tüm gün boyunca yemek, oyun zamanı, teneffüs gibi zamanlar da dahil olmak üzere İngilizce öğretmenleriyle bir arada bulunma imkanına sahiptirler.


13. Yapılan sosyal etkinlikler nelerdir?

PEK Okullarında akıl oyunları, drama, dans, satranç, müzik&orff, görsel sanatlar, hareket eğitimi dersleri verilmektedir. Öğrencilerimiz yaz okulumuzda yüzme dersleri de alırlar.

Aynı zamanda öğrencilerimizin her gün katılabilecekleri en az bir sosyal kulüp mevcuttur.


14. Bursluluk sınavınız var mı?

Anaokullarımızda bursluluk sınavımız yoktur. Sadece ihtiyaç bursu vermektedir.

İlkokulumuzda öğrencilerimiz genel kültür, İngilizce ve rehber öğretmenimizin değerlendirilmesine tabi tutularak okulumuza kabul edilirler.

 

sponsor logo