aylik yemek listesi aylik e-bulten salincak haberler galeri Salincak oyunlarımız ziyaretci defteri etkinliklerimiz Salincak Anaokulu Facebook iletisim Pek Satranç Pek Koleji

EĞİTİM

Okulumuzun amacı, öğrencileri düşüncelerini rahatlıkla dile getiren, sorgulayan, kendine güvenen, mutlu, çevresine duyarlı, kendini ve başkalarını seven, saygı duyan, paylaşmayı bilen, ulu önder Atatürk’e ve ilkelerine bağlı olan bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır. “Ben kimim?”, “Özelliklerim, yeteneklerim, ilgilerim, ihtiyaçlarım ve sorunlarım nelerdir?” gibi soruların cevaplarını arayan, yani kendilerini erken yaşta tanıma çabası içinde olan öğrencilerimizin gelecekte ne istediğini bilen ve mutlu bireyler olarak yaşamaları dileğimizdir. Öğrencilerimizin ülkesini seven, çevreye duyarlı birer dünya vatandaşı olacak donanıma sahip bireyler olarak yetişmelerine olacak katkımız bizi mutlu ve gelecekten umutlu kılacaktır. Bu ve benzeri düşüncelerimiz sonucunda “istekle gidilecek bir okul” olacağımıza ve bu konuda sizlerden destek alacağımıza inanıyoruz.

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Özel PEK Koleji Anaokulları; Eğitime, Atatürk ilkeleri ve devrimleri ışığında “önce iyi insan” düşüncesinden yola çıkarak başlar. Öğrencilerimizi 21. yüzyılın olumlu iletişim bilgilerine sahip, yaratıcı, kendine yararlı bilgiyi seçebilen, özgür düşünebilen, sosyal sorumluluk sahibi ve kendisini doğru ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerini desteklemektedir. Her öğrencinin bir değer olduğu düşüncesiyle, öğrencinin yeteneklerini geliştirmesine, başkalarıyla yarıştırılması yerine herkesin kendi potansiyelini geliştirmesine yardımcı bir okuldur. Öğrencilerinin akademik gelişimlerinin yanında; bedensel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine de önem verir. Eğitimde bireysel farklılıklara önem veren bir anlayışla; zekâ oyunları, drama, bilim- deney çalışmalarıyla öğrenmeye karşı istek ve merakı uyandırıp, öğrenmeyi sevmelerini amaçlar. Yabancı dil eğitimine küçük yaşlardan başlanarak ikinci dili anadili gibi kullanabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. İngilizce öğretmenimiz derslerini drama, oyun ve sunumlarla desteklemektedir.

sponsor logo